Elektronik Raf Etiketinde Kurumsal Bir Hikaye PRICER

img

2020

Pricer, dijital bir mağaza içi sistemin eksiksiz ölçeklenebilir yönetimi, izlenmesi ve entegrasyonu için bulut tabanlı bir platform olan Pricer Plaza'yı piyasaya sürdü. Lansmandan sonraki 3 ay içinde yönetim altında 1 milyon etiket.
Perakende grubu Carrefour, dünya çapındaki kurulumlar için tercih edilen ESL tedarikçisi olarak Pricer'ı seçti.

2019

Piyasa hareketliliği yüksektir. Pricer, çeşitli coğrafi pazarlarda güçlü bir konum oluşturmakta ve ürün geliştirmede önemli adımlar atmaktadır. Elektronik Raf Etiketi sistemlerinin penetrasyonu çok düşük olduğu için pazar potansiyeli önemli olmaya devam etmektedir. Yıl sonunda, Pricer bir dönüm noktasına ulaştı: 200 milyon ESL üretildi.

2018

Pricer için büyük bir büyüme olan bir yıl. Kuzey Amerika pazarındaki bir atılım, en büyük tek büyümedir ve dünya çapında birçok ESL pazarı hızlı bir büyüme içindedir.

2017

Hantal ve personel yoğun mağaza süreçleri, Pricer ESL sistemi ile inceltiliyor. Ürünleri personel ve müşteriler için mağazada otomatik olarak konumlandırma yeteneği ve SmartFlash özelliği, örneğin mağazada e-ticaret siparişlerinin toplanması ve raf kenarının yenilenmesi gibi süreçleri optimize etmek için farklı şekillerde bir araya getiriliyor.

2016

Pricer, sistemin dijital raf etiketleri aracılığıyla mağaza genelinde ürünlerin konumlarını haritalayabildiği otomatik ürün konumlandırmayı tanıttı. Norveç'te, tıkla ve topla özelliğini destekleyen SmartFlash ile ilk kurulum dağıtıldı.

2015

E-kağıt ile dijital raf kenarı çözümleri için keskin bir şekilde artan talep nedeniyle sipariş alımı ve satışları rekor seviyelere ulaştı.

2014

Pricer, mağazalara fiyatlandırmanın yanı sıra düzenleme, tüketici iletişimi, kampanyalar ve tahminler için bir çözüm sunan yeni bir dijital strateji başlattı. Pricer platformu, mağaza personelinin mağazadaki ürünleri saniyeler içinde bulmasını sağlayan devrim niteliğindeki SmartFlash'ı tanıtarak genişliyor ve mağazada mobil birimleri bulmayı da içeriyor.

2013

100 milyon raf etiketi takıldı. Pricer, segment ve grafik etiketlerin karışımını sağlayan ve eklerin kullanımını artıran SmartTag ürün ailesini piyasaya sürüyor. Kendi kendine tarama için NFC özellikli etikete sahip dünyanın ilk mağazası kuruldu.

2012

Pricer, Hong Kong'da yeni bir ofis açtı ve Brezilya'da üretime başladı. Pricers çözümü, dijital tabela çözümlerini içerecek şekilde genişletildi.

2011

Yeni bir grafik etiket olan DotMatrix DM200C tanıtıldı ve geniş formatlı bir fiyat gösterimi isteyen perakendeciler için popüler bir seçim haline geldi. Yeni Lockline serisi, perakendecilere mağaza sabitlemelerine kilitlenen bir etiket sağladı. Avrupa genelinde ve Meksika'da satış anlaşmaları güvence altına alındı.

2010

Devir ve sonuçta büyük bir artış. Birkaç yeni gıda dışı perakendeci, Fransız donanım (DIY) perakendecisi Castorama, Pricer'ı seçti

2009

Pricer 5000 mağazasını kurar. Pricer Segmenti ve DotMatrix ESL, yeni müşteri segmentlerine ulaşıyor.

2008

Yeni grafik görüntüleme formatı DotMatrix, daha geniş perakende ve perakende dışı sektörlerde kullanım olanaklarını genişletti. Giderek daha fazla gıda dışı perakendeci, benzin istasyonları, gümrüksüz satış mağazaları ve İsveç Postası gibi, elektronik raf etiketleri için genişleyen pazarın göstergesi olarak Pricer ESL'yi seçti.

2007

Eldat entegrasyonu tamamlandı.

2006

Pricer, Paris ve Tel Aviv'de faaliyet gösteren lider bir elektronik raf etiketi tedarikçisi Eldat'ı satın aldı. İki şirketin birleşimi, Pricer'ı dünya pazarının %55'inden fazlası ile dünyanın önde gelen ESL tedarikçisi haline getirdi. Bu hakim konumdan, Pricer artık dünya çapında bir standart yaratmak için teknolojik ve pazar avantajına sahipti. Müşteri portföyüne, Avrupa'dan bakkal liderleri Casino ve Sonae ve Japonya'daki Maruwa ve Tokyu, ESL dağıtımlarında devam eden zincirler eklendi. Appulse Ltd.'deki şirket hisseleri satılmaktadır.

2005

Pricer, perakende sektöründe elektronik teşhir ve bilgi sistemleri için dünya pazarında lider şirketti. Dünya çapında 750 Pricer kurulumuyla bir dönüm noktasına ulaşıldı ve 12 milyondan fazla ESL teslim edildi. Japonya'da, Asya'nın en büyük perakendecisi Ito-Yokado, 184 mağaza ile Avrupa dışındaki en büyük ESL sunumunu tamamladı. 70'den fazla diğer Japon perakende zinciri, Pricer'ı kurdu. Avrupa'nın en büyük perakende zinciri Carrefour, Fransa, İspanya ve İtalya'daki ek siparişlerle kurulum programına devam etti. Fransız Grand Frais'in 37 taze gıda konseptli mağazasının tamamı Pricer's ESL'nin yanı sıra İsveç'teki Konsumentföreningen Bohuslän-Älvsborg'daki dokuz mağaza ile donatıldı. Socamil—30 hipermarkete sahip bir Leclerc bölgesi satın alma grubu ve tüm Leclerc' için rol modeli BT uygulamaları ve geliştirmeleri—Pricer'ı 12 mağazasında dağıtmaya başladı. Amerikan pazarında, birinci düzey perakendeci Costco, Connecticut merkezli tüm mağazalara ve ülke genelindeki perakendecilerle pilot kurulumlara taahhüt verdi. Yeni ESL platformu C², elektronik kağıt ve DotMatrix gibi yeni görüntüleme teknolojilerini müjdeleyerek tüm ana pazarlarda piyasaya sürüldü ve aynı zamanda ESL için ADS (otomatik görüntü slayt gösterileri) gibi yeni görüntüleme özelliklerini tanıttı.

2004

Pricer, Fransız perakendeci Carrefour'dan büyük bir sipariş aldı. Via Ishida, Pricer'a Japon pazarında Ito-Yokado tarafından büyük bir sözleşme verildi. IBM, ABD pazarındaki yeni bir ortaktır.

2003

Geliştirici şirket PIER AB kuruldu. Pricer, Hindistan'daki yazılım şirketi Appulse'nin çoğunluk sahibi oldu ve Amerika pazarları için StoreNext ile ortaklık anlaşması imzaladı.

2002

Kapsamlı bir yeniden yapılandırma programı, daha keskin bir müşteri odaklılığı ve maliyetleri düşürmeyi mümkün kıldı.

2001

Ağustos 2001'de Pricer, Japon ortağı Ishida'dan minimum 25 milyon USD değerinde bugüne kadarki en büyük siparişini aldı.

2000

24 Şubat'ta Intactix, Amerikan şirketi JDA Software Group'a satıldı.

1999

Almanya Metro'daki 53 Cash & Carry mağazasında Pricer sisteminin kurulumu başarıyla tamamlandı.

1998

Pricer, Ishida ile ortaklık kurarak Japon pazarına giriyor.

1997

Haziran ayında Pricer, uzay yönetiminde dünyanın en başarılı şirketlerinden biri olan Intactix International Inc ile birleşti. El tipi kişisel cihazlarla kablosuz ağlar sağlayan Telxon ile bir işbirliği imzalandı.

1996

Şirket, Stockholm Menkul Kıymetler Borsası'nda O listesinde yer aldı.

1995

Pricer, dünyanın en büyük ikinci ticaret zinciri olan Almanya'daki Metro'dan 53 Cash & Carry mağazasına Pricer sistemini kurması için bir sipariş aldı.

1993

İlk Pricer Kurulumu, ICA İsveç ile birlikte devreye alındı. Aralık ayında, Pricer ve Unigrafic, Kuzey ve Güney Amerika hariç tüm dünya için orijinal patentler ve patent başvuruları için münhasır lisansa ilişkin bir anlaşma imzaladı.

1991

Pricer AB, İsveç'in Uppsala şehrinde kuruldu. Oluşumla bağlantılı olarak, İsviçreli Unigrafic AG şirketinden elektronik fiyat işaretlemesine ilişkin bir patente ilişkin Nordic Region lisans hakları alındı.

Türkiye temsilci Bilgi A.S. info@bilgias.com

Explore Smarty