Altın Kadar İyi Bir Yıl "2019"

img

2019 “ALTIN KADAR İYİ”

GEÇEN YILA BİR BAKIŞ.


Jeff Schmitz Blog yazısı:

20 Aralık 2019

Yansıma ve çözünürlük yılın bu zamanında en çok kullanılan kelimelerden ikisidir. Son 12 aya geri dönüyor, başarılarımızı ve zorluklarımızı eleştirel olarak değerlendiriyor ve yeni yılda (veya bu yıl olduğu gibi on yıl) bazı değişiklikler yapmaya karar veriyoruz.

Zebra'da bu yılı kutlayacak çok şeyimiz var. Yetenekli insanların başardıkları gerçekten olağanüstü ve onların birçoğunun üçüncü ve dördüncü çeyreğinde akranları ve daha geniş endüstri tarafından tanındığını görmekten memnuniyet duyuyorum:

Tabii ki, Zebra'nın bir bütün olarak bu yılki gibi tanınması her zaman tökezliyor:

Ancak, başarılarımız sadece bu ödüller (veya 2019'un ilk yarısında alınan çok sayıda övgü ) ile tanımlanmamıştır. Ortaklarımızla birlikte Zebralar binlerce müşterinin operasyonel zekalarını artırmasına ve bir performans avantajı yakalamasına yardımcı oldu. Titiz ve işbirliğine dayalı araştırma, tasarım ve mühendislik çalışmalarımızın bir sonucu olarak sektörde değişen teknolojik ilerlemeler kaydettik. Topluluklarımızdaki milyonlarca insanın hayatını değiştirdik .

Biz de birlikte Zebra ailesine yeni üyeler karşıladı Ltd Cortexica Vizyon Systems, edinimi emniyete, büyük sipariş Zebra 50 yıllık tarihinde ve Zebra hisse senedi fiyatı birden çok kez rekor seviyelere ulaştı izledi. (İlk kez 24 Nisan'da burada blog yazdığımız gibi oldu .) Tıpkı heyecan verici bir şekilde, Zebra'nın 23 Aralık'ta S&P 500'e ekleneceğini öğrendik .

İmkansızı mümkün kılmak için dünya çapında 7.400'den fazla çalışanımız olan geniş Zebra aile üyelerimizle (ortaklar, müşteriler ve teknoloji çözüm ortakları) çalışıyoruz. Her gün dağları hareket ettiriyorlar. Yani, imkansız olan, son 365 gün içinde 2.000 veya daha az kelime ile yapılan inanılmaz adımları doğru bir şekilde tanımaktır.

Birlikte elde ettiğimiz tüm yaşamı değiştiren kilometre taşlarını ve her Zebra aile üyesinin 2019'da dünya üzerinde hem kişisel hem de profesyonel olarak yarattığı önemli notları doğru bir şekilde belgelemek bir kitap - daha çok bir kitap kütüphanesi gibi - alacaktı.

Zebra'nın burada Zebra'da GEM (Go to the Extra Mile) adlı bir akran tanıma programı var ve her üç ayda bir pazarlama belediye toplantısında GEM puanı alan insanları sergiliyorum. Geçen hafta, bu slaytta 217 isim vardı. Kelimenin tam anlamıyla yazı tipi boyutunu 7.5'e küçültmek zorunda kaldık. Bunlar sadece pazarlama ekibi üyeleridir - tek tanıma örnekleri değildir. Bu Zebraların birçoğu son üç ay içinde akranları tarafından defalarca alkışlanmıştı.

Bunu söylüyorum çünkü kendimizi fark edip etmesek de, her gün birinin hayatında önemli bir fark yarattığımızı kendimize hatırlatmanın tam zamanı. “Başarısız olsak” bile, kendimizin ve etrafımızdakilerin yararına başarılı oluruz. Ekibimizin 2019'da stratejimizi yeniden düşünmeye veya yeni bir yaklaşımı denemeye kaç kez meydan okunduğunu söyleyemem. Ama bir galibiyet olarak “farklı bir şey denemek” için her fırsatı kutladık.

Neden?

Zorluk karşısında gücümüz, esnekliğimiz ve parlaklığımız gerçekten parlıyor. Hayatta zorlandığımızda, nasıl adapte olduğumuzu öğreniriz ve bu da sonuçta bize daha iyi bir sonuç elde etmemizi sağlar - kendimiz, müşterilerimiz, ortaklarımız ve topluluklarımız için.

Bu nedenle, tatil sezonunun koşuşturmacasının ortasında, bu yıl başardığınız her şeyi duraklatmanızı ve gerçekten kutlamanızı öneririm . (Her gün yapılacaklar listenizden sadece bir şeyi kontrol ediyor olsaydı bile.) Sonra, bu egzersizi her gün tekrarlamanıza meydan okuyorum. Yeni Yıl Kararınızı veya gelecek on yıl için kararınızı düşünün.

Başlangıçta beklediğiniz veya umduğunuz şey olmayabilir sonuçlara teşekkür edin ve öğrenilecek bir ders olduğu ve her “başarısızlıktan” başarı elde edileceği gerçeğini kucaklayın. Çünkü biliyorum ki, son 50 yılda her gün bir şekilde meydan okumamış olsaydık, Zebra'nın 2019'da kutlamak için irili ufaklı inanılmaz kilometre taşlarına sahip olmayacağını - “altın yıldönümümüz” olmayacaktı 

Gerçekten de, bu yıl “altın kadar iyi” oldu ve 2020'de kaç tane daha inanılmaz ve inanılmaz derecede önemli kilometre taşını geçtiğimizi görmek için sabırsızlanıyorum.

###


Explore Smarty